עציץ אוויר – Air Pot

המשתלה שלנו היא היחידה בארץ שמגדלת את כל העצים בתוך עציצי אוויר –  Air Pots, טכנולוגיה מתקדמת ומתחדשת, ששומרת על שלמות השורשים ומונעת טראומה מהעץ. אנחנו מאמינים שעצים במצב מנותק, צריכים לקבל את בית הגידול הטוב ביותר שיאפשר להם לצמוח, לעבור ללא פגע לאדמה ולהיקלט בה בקלות. לכן עציצי האוויר הם הבחירה שלנו. 

עציצי האוויר הם המצאה סקוטית במקור שמיוצרת כיום ברחבי העולם והפכה לבחירה של אנשי המקצוע והמומחים בתחום. הגענו אליהם כשהתחלנו לבחון כלים שונים, מסורתיים וחדשנים, לגידול עצים במצב מנותק מהאדמה. כשמצאנו את עציצי האוויר הבנו שהם מעניקים לעץ את התנאים האופטימלים ואצלנו אף מכנים אותם "בית הבראה לעצים". מאחר וחשוב לנו שכל עץ יקבל תנאים טובים ללא פשרות, לא הסתפקנו במציאת הכלי ובמשך מספר שנים בחנו לעומק את הסוגים השונים של עציצי האוויר, עד שהגענו לעציצים שבהם אנחנו משתמשים כיום.  

למנוע טראומה מהעץ 
שורשים אוהבים אוויר. בשקים בהם מגדלים לרוב את העצים כשהם במצב מנותק מהאדמה, השורשים בחיפוש אחר האוויר מסתבכים אחד בשני, ובעת המעבר מהשק לאדמה הם נקרעים ונפגעים. העץ סובל כתוצאה מכך מטראומה שמעכבת צמיחה ומחייבת גיזום עתידי.

עציצי האוויר עשויים מפלסטיק ממוחזר, שכולל חורים שממוקמים ב־360 מעלות, לאורכו ולרוחבו של העציץ. המבנה המיוחד של חורי האוויר מוביל כל שורש לכיוון החור שקרוב אליו ובכך נמנעת הסתלסלות שורשים. עם פתיחת המיכל, תגלו בית שורש במבנה ובמצב מצוין. ותזכו לחוויית שתילה פשוטה וטובה.

אופן השימוש
לקראת שתילה, מבריגים בקלות את הברגים שבמיכל, פותחים את הפלסטיק, כך שאין צורך לחתוך, לשבור או לריב עם המיכל או השורשים. לאחר השתילה יישאר לרשותכם עציץ רב פעמי שניתן להבריג ולהשתמש בו שוב ושוב. 

היכן ניתן לרכוש 
את העציצים המיוחדים תוכלו לרכוש אצלנו, עם עץ או בלעדיו. לכניסה לחנות לחצו כאן