אודות

The Best the Plant Can Get

המשתלה הייחודית שלנו נמצאת במושב יבול, בנגב המערבי. אנחנו מפתחים, מגדלים ומוכרים עצי פרי ובמיוחד עצים אקזוטיים וטרופיים. אנחנו הראשונים בארץ שמגדלים את כל העצים ב־Air Pots, עציצי אוויר – שיטת גידול מתקדמת שמאפשרת להשקיע בכל בית שורש, מעודדת צמיחה ומעניקה לכל עץ את הסיכויים הטובים ביותר לגדול. הכול כדי שאתם תיהנו משתילה פשוטה, נוחה וקלה, קליטה מהירה של העץ באדמה ועצים שמניבים פרי. 

המשתלה הוקמה מתוך אהבה גדולה של איציק כהן לעצים ופירות ומהתשוקה לגדל עצים טרופים נדירים שלרוב אינם צומחים בארץ. איציק חיפש אחר הדרך הטובה ביותר לגידול העצים, ולאחר מחקר מצא שעציצי האוויר מעניקים גם את התנאים הטובים ביותר לעץ במצב מנותק מהאדמה, וגם שתילה אופטימלית. כיום אנחנו מתגאים בלמעלה מ־100 סוגים וזנים של עצי פרי.

עוד על הייחודיות שלנו

המשתלה שלנו מקפידה שכל מי שמגיע אליה – עצים ואנשים – יזכה לטוב ביותר. 

גנטיקה משובחת
אנחנו בוחרים זנים בקפידה, עומלים ושוקדים, כדי שהעץ שתגדלו יישא פרי, והפרי יהיה טעים במיוחד. בימים אלה אנחנו מקימים מעבדה לתרביות רקמה, שתאפשר ליצור שכפול גנטי מדויק ולהשביח עוד את הגנטיקה של העצים. כך שיש למה לחכות.

מים, מחזור וסביבה
העצים שלנו מושקים במים שמפוזרים טוב יותר בעזרת  טפטפת – NetBow. בזכות פיזור המים האחיד, הטפטפת חוסכת בזמן השקייה ולכן היא חסכונית במים. בתום ההשקייה המים זורמים אל תאי גלישה ומתנקזים לתוך מערכת צינורות שמובילה למיכל מרכזי. מהמיכל, המים עוברים לבוסתן עצי הפרי שלנו, שנמצא ליד המשתלה. 
עוד על מחזור ניתן לקרוא בעמוד עציצי האוויר. 

חוויית הקנייה

חשוב לנו שכל מי שיגיע למשתלה יזכה ליחס הטוב ביותר – עצים ואנשים. לכן המשתלה אסתטית, נקייה, מרווחת ונעימה. 

חשוב שתדעו:
המשתלה מונגשת, הנעזרים בכיסאות גלגלים ועגלות יכולים להגיע אלינו, לנוע בחופשיות בתוך המשתלה, לחוות אותה ולבחור עצים באופן עצמאי.

הסודות הקטנים – המשתלה שלנו פועלת בשקיפות מלאה ומתוך הרצון שהעץ שתרכשו יצליח להיקלט, לצמוח ולהוציא פרי. לכן תקבלו מאיתנו את כל המידע שנוגע לעץ ולגידולו. אתם תדעו האם העץ זריע, צמח מייחור או מהרכבה. ואנחנו מבטיחים להעניק לכם מידע תומך, מהסוג שעושה את כל ההבדל בין עץ שנקלט ומניב פירות לעץ שלא מצליח לצמוח.

דיגיטציה – המשתלה המתפתחת שלנו תאפשר לכם בסופו של תהליך, לראות באופן מקוון ודרך האתר את העץ שתרצו. המבקרים במשתלה יוכלו לסרוק בר קוד ולקבל מידע מלא על כל אחד מהעצים שגדלים אצלנו.

מרכז מבקרים וסדנאות חווייה
לצד פיתוח וגידול זנים מיוחדים ומכירת עצי הפרי, אנחנו רוצים שתבואו אלינו, תסיירו בין העצים, תלמדו על פירות וזנים חדשים ותיהנו מהעולם המיוחד של משתלת יוניק. אלינו תוכלו להגיע לזמן איכות משפחתי, להרכיב יחד עץ מנגו, הדרים או אבוקדו או לזרוע בחממית זרעים או ייחורים של ירקות, צמחי תבלין ואפילו עצי פרי, שתוכלו לקחת ולהמשיך לגדל בבית. 

לאספנים בלבד
למשוגעים לדבר – שחיים, נושמים, מגדלים ומפתחים עצי פרי נדירים. לאלה שמתעניינים בגנטיקה ובזנים ומטפחים עצים באהבה ללא פשרות ממש כמונו – מוקדשת באתר שלנו הקטגוריה לאספנים בלבד שמעניקה כניסה אישית לעמודים באתר שמוקדשים למגדלים וחברים במועדון האספנים של יוניק. כאן ימתין לכם מגוון רחב של עצים אקזוטים ונדירים. הכניסה למורשים. 

אתם מוזמנים לגלוש באתר, ללמוד על העצים ולבוא לבקר אותנו. נשמח לראותכם.  לתיאום הגעה יש ליצור קשר, לחצו